24,Etiópiában talált magyar rovásos kövek
Magyar rovás lelet, Etiópiában találták.
A székely-magyar rovásírás jeleit ismerik fel benne a kutatók, de én a haboshoni-magyar rovásírással tudom értelmezni. (Ma Abesszínának mondják.) A korát 14.000. évesre, a vízözön előttire becsülik, akkor keletkezett, mikor Etiópiát úgy nevezték, HÉT-JÓ-FIA.
Ha ez nem trükkfelvétel, és értelmesen egymás után összeolvashatom a betűket, ha megértjük miről van szó, magyar nyelven vésték a kőbe.
1 kép: Lemásoltam a jeleket:
Magyar nyelven a felső követ jobbról balra olvassuk. Etiópiában magyar nyelven írtak! Mit gondoltok, akkor milyen nyelven beszélt a lakosság?
TESZI ELÉJE ISTENNEK JÓ ÚR HÁJAT... Az olvasás menetét a rajzon kinagyítva követhetitek. A kő képe, amiről lemásoltam, templomi romokból töredék, de magyar...
TaJáH Rú óJ KeNNeTSI eJéLe ISZet (vissza fele olvassuk, jobbról-balra).
Az alsó kő szövege:
2 .rajz: ÖNTI KUS ÚR ELIM TESZI FELIT MERI JÓT..
a kő töredékes,de világosan beszéltünk magyarul 14000 évvel ezelőtt.
Úgy tűnik nem másoktól kölcsönöztük a szavainkat.
A magyaroktól kölcsönöztek szavakat az utánuk jövő népek.
(Ezt a leletet balról-jobbra olvassuk. Az olvasás irányát az írás iránya mutatja. Etiópiát nemcsak Hét-jó-fiának, hanem Abesszínának, Haboshonnak is nevezték. Másik neve a térképeken szereplő Kusföld is, ahogy az alul levő térképen látják, ők a fekete magyarok egyik ágát alkották. Újabb leletek bemutatásakor a kus név magyarázatára és a fekete magyarokra még visszatérünk. )
Magyarul beszélő oltárkő, a szövege alapján kereszténység kezdeteire becsülöm a korát, de ezt az ott járt régészek tudják meghatározni:
3. rajz: Kocka alakú kő. Lakóház alakját idézi. Hasonlít egy oltár-kőre, de olyan, mintha egy mai keresztény templom oltárát látnám, az oltárszekrénnyel, és mai keresztény szimbólummal: a kehely az ostyával.
Ha 14000 éves, és ez igaz, középen a teliholdat, alatta a félholdat látjuk. Mint a keresztény szentségmutató, a félhold alakú tartó-csiptetőben a kerek Szentostyával.
Felső sor olvasata: ...JÓ KEHEL VÉREM... Jézus kelyhében is az Ő vére van, a templomban.
Alsó sor olvasata 2 féle is lehet: kockád ki néz f... de ha egyiptomi jelnek olvasom a k+c összerovást: HUNGAROK KI(k) NÉZ(nek) F(eléd...)
Az itt élők AZ ÁLDOZATBEMUTATÁSKOR ISTENRE FELNÉZNEK, MINT A MAI SZENTMISÉKBEN. ( A videón jól közölték a lelet korát?)
Összefoglalva:
... TESZI ELÉJE ISTENNEK JÓ ÚR HÁJAT...
...ÖNTI KUS ÚR ELIM TESZI FELIT MERI JÓT..
...JÓ KEHEL VÉREM... HUNGAROK KI(k) NÉZ(nek) F(eléd...)
A leletet én olvastam el és közöltem először jelen formájában magyar nyelven, szabadon bemutatható a honlapra való hivatkozással " Kissúrék rovás lelet megfejtései " megjegyzéssel.
A fontos rész képei a 7.percnél kezdődnek.
14 000 ÉVES MAGYAR RÚNA ÍRÁS ETIÓPIÁBAN?
Kattintson az aláhúzott szövegre és indul a rövidfilm.
Az alábbi filmen is szerepel a lelet:
A kép forrása az inetnet szabadon bmutatható képei.
Kusföld, ma Etiópia, magyarul: Hét+jó+fia, szomszédos Egyiptommal, magyarul Esthonnal és Bothonnal, Szudánnal = Sütő honnal, Magáriával= Magyar-otthonnal, Napatával = Nap-otthonnal.
Ezekről e honlap következő részeiben írok és mutatok be leleteket, természetesen magyar nyelven fognak a kövek megszólalni. Figyeljék a tartalomjegyzékben.
2011-tavasz
Kiegészítés a fenti cikkhez, Sipos György úrtól kaptam, köszönöm üzenetét.
" Régebben foglalkoztam az etióp kőtemplomokkal es szimbolikaval, mert nagyon sok a hasonlósag a régi pálos és az lalibelai ritusok és szimbolikak között.
Yehai templom maradvány pedig 2500 éves.
a pilisszantói tüskés kereszthez hasonló régi keresztek is megtalalhatóak arrafele...."
Ez az időtartam, ha így pontos, beleillik a Biblia által leírt etióp udvarnok megtérése részletébe.
2014.05.25.